مقالات تخصصی فارکس

استراتژی پرایس اکشن

استراتژی پرایس اکشن

استراتژی پرایس اکشن

آموزش ثبت نام فارکس

 

پرایس اکشن تریدر ها فکر‌میکنند که کلیه چیز هایی را که برای تحلیل بازار به آن نیاز دارند مستقیما از روی نمودار ارزش ها قابل دسترسی است .

این مکانیسم چیست؟ این مکانیسم خود قیمت است .

 

بعد از آخرین مقاله مان در مورد تحقیق درباره ی نوسان های بالارو  و پایین رو ,اکنون می توانیم دنبال حوزه هایی که از لحاظ حمایت و مقاومت توسط بازار تأیید شده اند بگردیم;برای مثال به نمودار زیر دقت کنید. همچنان که قیمت به سمت ارزش تعادل نزدیک می شود ; دو ارز USD/AUD نیز سیر صعودی دارند; تعادل قیمت ارز ها معمولا نوعی از مقاومت ذهنی به حساب می آید حتی اگر در حد چند شماره باشد.

در زمان انجام سفارشات عده ای از تریدرهای ارز اعداد گرد و رند را برای تنظیم محدوده ها و یا توقف تجارت خود در نظر می گیرند; که این تمایل به طبیعت و ذات انسان باز می گردد و یک رفتار طبیعی محسوب می شود;این می تواند استراتژِی پرایس اکشن فارکس را به شدت تغییر دهد از جمله کاهش نرخ رشد قیمت ها و کند شدن حرکت نمودار ها.

بروکر فارکس فيبو بروکر فارکس معتبر بروکر فارکسر بروکر لايت فارکس بروکر مستر فارکس بروکر معتبر فارکس در ايران

ما در مورد ساپورت و رزیستنت ذهنی در آینده تحقیق خواهیم کرد اما اکنون بیایید فقط آن را نوعی از مقاومت ذهنی به حساب بیاوریم.

زمانی که قیمت ها از این سطح تعادل روانی عبور می کنند حواستان به تقاضاهای بسیار زیاد که بدنبال آن پیش می آید; باشد این را می توان از سفارشات محدودی که تریدرها در طولانی مدت انجام می دهند پیش بینی کرد;زمانی که این سطح 1;00 شکسته شود هجوم سفارشات فروش به میدان می آیند و آن محدودیت ها را از بین می برند.

در سمت دیگر ما در فارکس فروشندگان کم کار را داریم که میزان فروش خود را در سطح عدد رند1;0000 متوقف می کنند ; زمانی که قیمت از سطح تعادل می گذرد ; آنهایی که فعالیت خود را متوقف کرده بودند دوباره فعال می شوند و شرایط فروش را بدتر می کنند; این کار یک تغییر کلی را در شرایط اعمال می کند ;همان طور که می بینید خطی که ارزها را ساپورت میکرد در زمان بالا رفتن یکباره سقوط می کند و قیمت ها کاهش می یابند.

تریدر باهوش میتواند قدمی به عقب بردارد و تصور کند:

پیش از این نمودار صعود متعددی داشت به همین بهانه به نرخ تعادل رسید ; نتقطه اوج در 1 ; 0000 احتمال دارد توسط خطوط ساپورت یا این که سفارشات محدود به وجود آمده باشد ; در شرایطی که بهامجدد به آن حد رسد احتمال دارد مقاومت بازار را بشکند وهمینطور به صعود ادامه دهد .
این تریدینگ فراروگریز گونه است ; اکانت کردن این سطح های بزرگ مقاومت یا این که حمایت و جایگیری آزاد در موقعیت حاکم بر چارت .

البته در شرایطی که حمایت یا این که مقاومت از تصور فرضی دورتر بود چه می بایست کرد؟ 

اشکالی ندارد ما می‌توانیم حمایت یا این که مقاومت را با راه های مختلفی انتخاب کنیم نه صرفا با سطح های خیالی .

مثلا در نمودار زیر ما یک عکس لحظه ای از دو ارز USD/AUD گرفته ایم ; وقتی که بها 0 ; 9876 می رسد بنظر میرسد که ما به یک ناحیه مقاومت رسیده ایم ; این فرمان قادر است با این حقیقت که باوصال ارزش به 0 ; 9876 فروش شروع میشود تشخیص داده شود .

ارزش بعدا دوباره سطح 0 ; 9876 را امتحان می نماید البته این بار با نرخ فروش بزرگی مواجه میشود و به سرعت پایین می‌آید .

این حالت شبیه نمودار قبل است زمانی که قیمت برابری در حدود 1;0000 برگشت خورد;بسیاری از تریدر ها 2 نقطه مقاومت را یک دابل تاپ در نظر میگیرند;این ابزاری دیگر است که میتواند توسط پرایس اکشن تریدر ها به کار گرفته شود که در آینده در مورد آن بحث خواهیم کرد اما در حال حاضر آن را فقط نقطه مقاومت در نظر می گیریم.

 

بروکر فارکس تايم بروکر فارکس چيست بروکر فارکس در ايران بروکر فارکس در تهران بروکر فارکس در دبي بروکر فارکس فور يو

 

دقت کنید که سقوط دوم 0;9876 دقیقا در 0;9876 اتفاق نیافتاد;این حالتی ست که پرایس اکشن مقاومت یا ساپورت دارد;در یک منطقه ساپورت یا رزیستنت; قیمت ساپورت یا رزیستنت به ندرت قیمت مناسب است.
تریدر باهوش می توانست این اتفاق را قبلا شناسایی کند ; این حقیقت را که دلار استرالیا در منطقه 0;9876 مقاومت میکند و اینکه بالاخره این مقاومت در هم شکسته می شود و قیمت ها دوباره صعود میکنند.


همان گونه که می‌بینید اقتدار رویش رو به بالا که USD/AUD را ساپورت می‌کرد به مقدار کافی قادر بود تا آن را از 0 ; 9876 بالا تر ببرد .
این تریدینگ فرار گونه در فارکس است و برای انجام آن بیش تر از یک شیوه موجود است .
مورد کلیدی این است که ما حوزه های حمایتی و مقاومتی که شدیدا مورد قبول مان میباشند را بشناسیم و آنگاه با خلق و مکانیزهای مؤثر و کارآمد وارد این حوزه ها شویم .