مقالات تخصصی فارکس

چرخه ها چگونه عمل میکنند؟

چرخه ها چگونه عمل میکنند؟

چرخه ها چگونه عمل میکنند؟

آموزش ثبت نام فارکس

 

من هنگامی از تحلیل چرخه ها استفاده می‌کنم که سعی دارم تا جهت جابجایی و تغییر یک جفت ارز را بیایم و این که چه وقت احتمال دارد که‌این حرکت معکوس شود .
این چرخه ها چه طور کار می‌کنند و به چه صورت هستند؟

نمودار زیر چرخه ای را نشان میدهد که من از آن در آگوست برای تشخیص سیکل پایین دلار/ین استفاده میکردم;از آن زمان تا پایان سال سهام من رشد داشته است.


شما میتوانید به سادگی ببینید که چگونه خطوط آبی قرمز و صورتی همه در یک قیمت کف به هم میرسند و در کل باعث بالا رفتن ارزش سهام میشوند;گفته می شد که این سیکل در یک نقطه کاربرد ندارد و آن چرخه آبی در سال 2002 است;دلیل آن این است که هر دو چرخه قرمز و صورتی در حال سقوط بوده اند و تاثیر رو به بالا اما ضعیف تر چرخه آبی را از بین برده اند.
از چرخه ها میتوان برای قضاوت در مورد یک حرکت استفاده کرد ; بیایید نگاهی دقیق تر بیاندازیم.
چرخه روی 4فاکتور استوارند.

1;هم زمانی
2;هم آهنگ سازی
3;تناسب
4;جمع بندی

هم زمانی فاکتوری است که تعیین میکند همه ی چرخه ها در چه زمانی به کف برسند.
هم آهنگ سازی فاکتوری است که تعیین میکند هر چرخه میل دارد تا با نیمی از چرخه بعدی و بزرگتر رابطه داشته باشد.
تناسب میگوید که نیروی یک چرخه دو برابر نیروی چرخه کوچکتر است.
جمع کل نیز حاکی از آن است که تاثیر شبکه چرخه ها را می توان با اضافه کردن هر چرخه به تنهایی در هر زمان خاص; مشخص شود.
نمودار زیر در واقع نمود تصویری از هم زمانی و تناسب را نشان میدهد.

در شکل بالا میتوان مشاهده کرد که دو دایره کوچکتر میتوانند در درون دایره بزرگتر جا بگیرند و بر این اساس طرحی پدید می آید که در آن چرخه ها همگی هم زمان در یک نقطه به پایین ترین سطح میرسند.
اگردامنه (یا ارتفاع) یک چرخه x1 باشد دامنه چرخه بعدی و بزرگتر x2 و بعدی x3 خواهد بود.
تصور کنید که x1 اندازه نیرو است ; در این صورت هر چرخه بزرگتر نیرویی دو برابر چرخه کوچک تر دارد;بنابراین تا چرخه چهارم(قرمز) نیرو 8برابر شده.
نمودار زیر تئوری جمع بندی را بهتر نشان میدهد.

 

بروکر هاي فارسي بروکر هاي فارکس بروکر هاي فارکس در ايران بروکر هاي فارکس معتبر بروکر هاي معتبر بروکرهاي فارکس

در هرجا من ارزش هر چرخه را به تنهایی علامت گذاری کرده ام ; مشاهده کنید که چه‌گونه هر چرخه بزرگتر با ضریب2x صعود می‌کند ; در کل هرچه چرخه بزرگتر باشد نیرو نیز قویتر خواهد بود ; به همین علتمن معمولا به هیچ چرخه ای کوچک تر از چرخه های روزمره نگاه نمی‌کنم ; چون چرخه هایی که درطول روز ارائه می‌شوند زیر تاثیر چرخه های ماهانه و هفتگی قرار دارند ;
اکنون که ما توانستیم ایده ای معمولی از چگونگی کار کرد نیرو در چرخه ها بدست بیاوریم ; اجازه دهید نگاهی به یک نمودار بیاندازیم تا حرکات آن را محاسبه کنیم ; ما این را نمودار هفتگی دلار/ین که در صدر نشان داده شده بود را در نظر می گیریم .


من نقاط کف مهم مربوط به چرخه های هفتگی را شماره گذاری کرده ام جایی که ما یکسان شدن حرکت حداقل سه چرخه را می بینیم که در نقطه ی کف چرخه آبی قرار دارند.

1;این یک سقوط تاریخی در 1995 است که هر 5 چرخه به کف رسیدند;(می توانید چرخه ای را مشاهده کنید که در نقطه 5 به دنبال رسیدن به یک پیک است اما این چرخه هم افت می کند) سقوط این چرخه ها با این سرعت استثنایی احتمالا شدید ترین حرکتی است که من در طی 25 سال دیده ام;یک روز قبل از سقوط این چرخه از 83;67 به 80;18 رسید و دوباره به 84;18 رسید;بخش عمده ای از این فرآیند در یک ساعت انجام شد;این نشانه ی قدرت بینهایت گروهی از چرخه های بلند مدت است;در طول حدودا 5/3 ماه دلار- ین از101 به 79;70 سقوط کرد و دوباره تقریبا در طول 5 ماه به 101 رسید;این نشان میدهد چرخه ها همان قدر که در سقوط خشن بودند در صعود هم همین گونه بودند.

 

بروکر فارکس تايم بروکر فارکس چيست بروکر فارکس در ايران بروکر فارکس در تهران بروکر فارکس در دبي بروکر فارکس فور يو

2;تصحیح این امر خیلی مختصر و سطحی بود که به صورت فاکتوری از ادغام توان چرخه های صورتی و قرمز با چرخه بعدی که در نقطه 1 توصیف شده; به دست آمد ;این نشان میدهد که چگونه چرخه های بزرگتر می توانند چرخه های کوچک تر را تحت تاثیر قرار دهند.

3;در پی چرخشی که در 147;63 وجود دارد; ما کشش به عقب قوی و عمیقی را در کف چرخه قرمز مشاهده کردیم;توجه داشته باشید که این پیک در نقطه اوج چرخه صورتی پدید آمد اما قدرت چرخه کوچک برای پایین کشیدن نیرو کافی بود;در این جا باید متوجه باشیم که دلیل اینکه چرخه صورتی هنوز بالاست و ما همچنان میبینیم که 4 چرخه کوچکتر دیگر نیز بالا می روند; در نتیجه می توانیم انتظار دیدن جابجایی قوی تر و بالاتری را نیز داشته باشیم;و این پیک دقیقا قبل از پیک مربوط به چرخه قرمز رخ داده است.

4;از آن نقطه پیک دوباره افت ایجاد می شود و به این دلیل چرخه صورتی هنوز بالاست و چرخه قرمز در حال صعود است; در نتیجه سقوط زیاد چشمگیر نبود;اما به دلیل سقوط چرخه صورتی و سپس یک سقوط در چرخه قرمز ریکاوری که از نقطه 4 انجام شد;زیاد موفق عمل نکرد.

5;از آنجایی که ما افت معکوس و البته بدون ریکاوری زیاد از نقطه 4 را داشتیم و چرخه های صورتی و قرمز شروع به سقوط کردند ما میتوانیم یک حرکت مداوم رو به پایین را پیش بینی کنیم;زمانی که هر 5 چرخه با هم به کف میرسند قیمت نمیتواند پایین تر از کف نقطه 3 برسد.

چرا اینگونه است؟

میتواند به این دلیل باشد که چرخه ی بزرگ بعدی (روی شکل مشخص نشده) در نقطه اوج قرار دارد و از سقوط بزرگتر جلوگیری کرده و صعود 5چرخه باعث تولید یک حرکت مداوم میشود که قبل از سال به 124;13 میرسید;این جالب است زیرا به نظر می آید که صعود به پایان چرخه آبی نزدیک شده است اما قدرت رو به بالای چرخه صورتی و قرمز آن را جبران کرده.

6 ; در آگوست ما یک سقوط از سه چیز کوچکتر دیدیم ما یک چرخه قرمز رنگ داریم که بالا قرار گرفته یک چرخه صورتی بزرگ و چرخه ای بزرگتر در حال سقوط ; توجه نمایید که چه‌گونه قیمت کف در آگوست بالاتر از ارزش کف در نقطه 5 بود که توان رو به بالای چرخه های بزرگتر را نشان می دهد با محاسبات اینجانب این باید توان رو به بالایی را برای این سال در‌پی داشته باشد ; در‌صورتی‌که شما در نظر بگیرید که چرخه صورتی در اکنون صعود به سطحی شبیه نقطه 4است ما توقع داریم که نقطه اوج فراتر از 124 ; 13 قرار بگیرد.