مقالات تخصصی فارکس

کار صحیح را انجام بده

کار صحیح را انجام بده

کار صحیح را انجام بده

افتتاح حساب فارکس >

 

تصمیم گیری درست کار زیاد دشواری در زندگی است ; در داد و ستد گری نیز همین طور است برای بسیاری از داد و ستد گران خرید در قیمت های بالا یا فروش در قیمت های پایین طاقت فرسا است .
از این گذشته ما عادت داشته ایم که در‌پی قیمت های ارزان باشیم ; ارزان بخریم و در موقع فروش گران بفروشیم .
با وجود این‌که عمده خرید و فروش گران ادعای هم نوائی با فرآیند بازار را دارند البته در واقع به‌دنبال این می باشند که ارزان بخرند و گران بفروشند.

معامله گری بر اساس بازگشت می تواند بسیار سود آور باشد ولی در مواقعی که روندی قوی وجود داشته باشد می تواند بسیار بی رحمانه عمل کند و معامله گر را با برخورد به حد زیان مواجه نماید .
بعضی مواقع بسیار ساده تر و سود آور تر این است که با جریان قیمت همراه شویم ;هنوز بسیاری از معامله گران به معامله بر اساس روند بی میل هستند و بیم آن را دارند که آخرین کسانی باشند که در انتهای یک روند صعودی اقدام به خرید نموده اند .

چگونه می توانیم به معامله بر اساس روند دست بزنیم ؟

استراتژی کار صحیح را انجام بده برای پاسخ به این سوال طراحی شده است ;این استراتژی زمانی به خرید یا فروش فرمان می دهد که بسیاری از معامله گران از آن دوری می جویند.
در واقع این استراتژی معامله گر را در موقعی که بسیاری از معامله گران از ادامه روند مایوس هستند در جهت روند قرار می دهد.
تسلیم شدن معامله گران ضد روند در برابر مومنتوم قوی روند موجب سود دهی معاملات حاصل از این استراتژی در مدتی کوتاه می شود و شما را قادر می سازد که طی مدت کوتاهی پس از ورود به معامله با سود از آن خارج شوید.

استراتژی” کار صحیح را انجام بده” از اندیکاتوری بهره میگیرد که کمتر در معاملات فارکس مورد توجه قرار می گیرد .
این اندیکاتور شاخص کانال کالا یا CCI نام دارد که ابتدا توسط دونالد لمبرت در سال 1980 معرفی شد و برای حل مشکلات مربوط به سیگنال ها طراحی شده بود.

تمرکز CCI بر اندازه گیری انحراف قیمت یک جفت ارز از میانگین آماری آن قرار دارد ;به همین دلیل CCI یک اندیکاتور بسیار مناسب و حساس برای اندازه گیری مومنتوم است و به ما کمک می کند که بالاترین احتمال موفقیت را برای استراتژی خود حاصل نمائیم.

 

اکسپرت حرفه اي فارکس اکسپرت در فارکس اکسپرت رانگ کوتا اکسپرت رايگان فارکس اکسپرت سود ده فارکس اکسپرت سودده فارکس اکسپرت فارکس

بدون درگیر شدن در فرمول ریاضی این اندیکاتور توجه داشته باشید که CCI یک اندیکاتور بدون حد است و معمولا مقادیر بیشتر از +100 حاکی از اشباع فروش بودن و مقادیر کمتر از -100 حاکی از اشباع خرید بودن قیمت است .

البته ما از این مقادیر تحت عنوان نقطه ماشه ورود به خرید و فروش به طور کاربردی متفاوت از کاربرد متعدد CCI استفاده می‌کنیم .
ما به‌دنبال ورود به داد و ستد خرید در قوانینی هستیم که CCI یک حداکثر بیشتراز 100 تشکیل دهد و به همین ترتیب با تشکیل یک حداقل تازه کمتر از – 100 وارد داد و ستد فروش خوا‌هیم شد .

در استراتژی” کار صحیح را انجام بده ” ما به دنبال یک حرکت جدید در مومنتوم هستیم که بتواند موجب صعود یا نزول بیش از پیش قیمت شود.
فرضیه پشتیبان این استراتژی مشابه اصل بقا اندازه حرکت در فیزیک است.
یک حداکثر یا حداقل جدید در CCI به خوبی می تواند قیمت را در جهت خود به جلو براند قبل از اینکه قیمت متوقف شود و یا برگردد.

قواعد معاملاتی:

قواعد معامله خرید:

1;در نمودار روزانه یا ساعتی اندیکاتور CCI را با تنظیم 20 دوره ای نصب کنید.
2;حداکثر مقداری را که CCI در نوبت قبلی به 100 رسیده و پس از آن به کمتر از 100 کاهش یافته بیابید.
3;این مقدار حداکثر را بیابید و ثبت کنید.
4;اگر بار دیگر CCI به بیش از 100 و حداکثر قبلی رسید با بسته شدن کندل وارد معامله خرید شوید.
5;از حداقل کندل ذکر شده به عنوان حد زیان استفاده نمائید.
6;هرگاه سود شما برابر با حد زیان شد نیمی از معامله را ببندید و حد زیان نیم دیگر را به نقطه ورود منتقل نمائید.
7;هرگاه سود معامله دوم به دو برابر حد زیان شما رسید معامله دوم را هم ببندید.

قواعد معامله فروش:

1;در نمودار روزانه یا ساعتی اندیکاتور CCI را با تنظیم 20 دوره ای نصب کنید.
2;حداکثر مقداری را که CCI در نوبت قبلی به 100- رسیده و پس از آن به کمتر از 100- کاهش یافته بیابید.
3;این مقدار حداقل را بیابید و ثبت کنید;4 ; در صورتیکه بار دیگر CCI به بیش تر از 100 – و حداقل قبلی رسید با بسته شدن کندل وارد داد و ستد فروش گردید .
5 ; از حداکثر کندل ذکر شده تحت عنوان حد ضرر و زیان استفاده کنید .
6 ; هرگاه سود شما برابر با حد ضرر شد نیمی از داد و ستد را ببندید و حد ضرروزیان نیم دیگر را به نقطه ورود منتقل فرمایید.
7 ; هرگاه سود خرید و فروش دوم به دو برابر حد ضرروزیان شما رسید خرید و فروش دوم را نیز ببندید .